People
From Rii
(Difference between revisions)
m |
|||
| Line 31: | Line 31: | ||
|'''Class 2021 | |'''Class 2021 | ||
|- | |- | ||
| - | |[[File: | + | |[[File:People_ICON.jpg|link=Chunjie2021]] |
| - | |[[File: | + | |[[File:People_ICON.jpg|link=Haomin2021]] |
|- | |- | ||
|[[Chunjie2021|Chunjie Xia]] | |[[Chunjie2021|Chunjie Xia]] | ||
| Line 52: | Line 52: | ||
|[[File:Yue2020.jpg|link=Yue2020]] | |[[File:Yue2020.jpg|link=Yue2020]] | ||
|[[File:Chuanxiang2020.jpg|link=Chuanxiang2020]] | |[[File:Chuanxiang2020.jpg|link=Chuanxiang2020]] | ||
| - | |[[File: | + | |[[File:People_ICON.jpg|link=Chang2021]] |
|- | |- | ||
|[[Yifan2019|Yifan Wang]] | |[[Yifan2019|Yifan Wang]] | ||
| Line 62: | Line 62: | ||
|'''Class 2021 | |'''Class 2021 | ||
|- | |- | ||
| - | |[[File: | + | |[[File:People_ICON.jpg|link=Yulin2021]] |
|- | |- | ||
|[[Yulin2021|Yulin Zhang]] | |[[Yulin2021|Yulin Zhang]] | ||
Latest revision as of 06:03, 21 June 2021
Laboratory Director
|
| Kai Xu |
Doctoral Students
| Class 2016 | Class 2018 | Class 2019 | Class 2020 | Class 2020 |
|
|
|
|
|
| Zhonghao Wu | Baibo Wu | Longfei Wang | Xu Liu | Xiang Wang |
| Class 2021 | Class 2021 | |||
| Chunjie Xia | Haomin Kuang |
Master Students
| Class 2019 | Class 2019 | Class 2020 | Class 2020 | Class 2021 |
|
|
|
| |
| Yifan Wang | Lifei Deng | Yue Ding | Chuanxiang Zhu | Chang Zhou |
| Class 2021 | ||||
| Yulin Zhang |
Doctoral Alumni
| Class 2011 | Class 2013 | Class 2013 | Class 2013 | Class 2014 |
|
|
|
|
|
| Jiangran Zhao | Huan Liu | Zhixiong Yang | Zhengchen Dai | Bin Zhao |
| Class 2014 | Class 2015 | Class 2015 | ||
|
|
| ||
| Zenghui Liu | Yuyang Chen | Shu'an Zhang |
Master Alumni
| Class 2010 | Class 2010 | Class 2011 | Class 2012 | Class 2012 |
|
|
|
|
|
| Dong Qiu | Xidian Zheng | Guoqing Liu | Minxiao Fu | You Wang |
| Class 2013 | Class 2013 | Class 2014 | Class 2015 | Class 2015 |
|
|
|
|
|
| Yuheng Du | Wukun Mei | Zhijun Zhu | Bo Liang | Huichao Zhang |
| Class 2015 | Class 2016 | Class 2016 | Class 2017 | Class 2017 |
|
|
|
|
|
| Zhaoyu Zhang | Tianlai Dong | Weihao Zhang | Qi Li | Lingyun Zeng |
| Class 2018 | ||||
| ||||
| Haozhe Yang |

































